Freeway flyver nu over radaren!

Freeway har med sin involvering i Nyhedsavisen nu gjort sig særdeles synlige i mediebilledet. Ikke mange ved hvem Freeway egentlig er – men de står bag to af de mest besøgte websites i Dk – nemlig Dating.dk og Arto. Det er måske ikke noget der løfter dine øjenbryn – men de 2 sider har vel til sammen ca. 1. mill. brugere – og dermed har de grundigt fat i danskerne.

Jeg har med interesse fulgt Freeway og deres portalekspertise gennem de senere år – og har ofte tænkt at de holdt lav profil – men nu skal jeg love for at de flyver over radaren.

Hvordan de vil bruge nyhedsavisen i deres portaler ved jeg ikke – men det bliver hammer spændende at følge – og hvis jeg var nogen af de store i markedet for online nyheder – ville jeg nok bæve en lille smule lige nu – for de gutter ved altså hvad de laver … og mon ikke begrebet online markedsføring får en på nakken?

Se mere om Freeway her

Andre interessante indlæg:

Tags: ,

En kommentar til “Freeway flyver nu over radaren!”

  1. Peter siger:

    Freeway er også her :
    http://newz.dk/newz-dk-og-freeway-indgaar-partnerskab

Skriv en kommentar